Perşembe, Ağustos 9

boyadı,boyadılar,boyadık...

bir badana sarsıntısından dün akşam itibariyle sağ salim çıkmış durumdayım.daha ev tam yerleşmedi ama artık ortalıkta boya yok.
başlıktaki gibiydik.
önce eşim ben ufak ufak hallederim dedi.gittik koçtaştaki çok bilmiş satış elemanlarına,sorduk aldık boyalarımızı.polisan elegans marka boyayı aldık.renk değiştirceğiz dedik,extra bişey lazımmı diye sorduk .yok dediler kapatır 3 katta.güvendik haliyle gedik eve.

eşim doruk için düşündüğümüz odadan başladı.somon rengi mutlu mavi olacaktı.ancak 2.katta bile hala somon rengi duruyordu.o yüzden geçiş astarı aldık mecburen.geçiş astarıyla birlikte toplam 5. katta renk oturdu.ama bu iş yaklaşık 3 günümüzü aldı.bu arada gün aşırı işe giden eşim arkadaşınında boya yaptırdığını ve inanılmaz memnun olduğunu duyunca,kendi yapmaktan vazgeçiyor ve adamlara gelin diyor.2 günde ,çok temiz çalıştığı söylenen çocuklar geldi.biz herşeyi topladık eşyaların üzerlerini örttük hazır hale getirdik.
yok olmuyor.ilk gün sadece bir oda bitti.süpürgeliklere bant yapıştırıp,iş bitince sökerken duvarın ilk boyasına kadar ellerinde kaldı.kaldıki bazı yerler unutulmuş.neyse söyleriz hallederler dedik ama ikinci gün iş yetiştirmek için iyice saçmaladılar.çok pis çalıştılar.duvarla kartonpiyerler arası ara ara beyaz, ara ara bej saçma sapan bir hale geldi.bu arada "söz verdiğimiz yerler var.işte bitirip gitmeliyiz" demeler.ve 2.ci gün yatak odası ve salon bitti gibi.ama tam değil en azından bana göre.tabi onlarda kendilerince bahaneler buldular, yok müttahidin yaptığı boya çok kötüymüş,yok sıva yapamamış,yok alçı yapmamış vs...

3. gün geldiklerinde",işler bekliyor abi, şöyle yapalım böyle olsun mu" demeler başladı.benim sinirler iyice allak bulak oldu.bu arada 3 gündür,sabah,öğle, yemeği, çay ,meyve servisi yapıyorum hemde özene bezene. mübarek gün dedim,kavga etmicem,bi badana için huzur bozmıcam dedim ve doruğu alıp ilk defa otobüs ve tramvay yapıp boynere gittim.normalde evim okula ve çarşıya yürüme mesafesinde olduğundan,ben bile toplasam 2-3 defa tramvaya binmişimdir.o yüzden oğluş pek sevdi.hiçte üzmedi beni.zaten biraz zorlasaydı sabrımı toplu taşıma yolculuklarından nefret ederdi sayemde.o kadar sinirliydim.
boynerde kendimi alişveriş terapisine kaptırmışken,eşim aradı.oda çok sinirlenmiş,elemanları yollamış.paralarını vermiş.anlaştığımız işlerin yarısını yaptıkları halde nerdeyse tüm paralarını vermiş olmasına kızsamda,çocukları yollamasına sevindim.en azından iyice gerilen ortamda birbirimizi yıpratma olayından yırttık.o gün harika bir gün oldu.

tüm tanıdıklar boynerdeydi.önce arkadaşım,benide çağırcakmış ama badana olayını bildiğinden çağırmamış.ama karşılaşmak çok ii oldu.alışverişi birlikte yaptık.sonra görümcem,kızı ve oğlu ile geldi.ben doruğu onlara emanet edip seçtiklerimi rahat rahat denedim. sonra okuldan birkaç arkadaş ve eşim geldi.alışverişimizi yaptık.sonra 3 ana oğul gittik çocukları yedirdik bıraktık parka, gönlümüzce sohbet ettik.ve ben daha sakin bir şekilde eve geldim.

sonrasında biraz oflayarak,biraz zorlanarak bütün işi bitirdik  biraz uzadı (8 gün kadarcık)ama bitti işte .ama bizde bittik.evde eşya varken badana yapmak ilk ve sanırım son deneyimim olacak.çok zormuş be kardeşim.
bugün biraz daha eşyalar yerleşmiş bir haldeyim.

bu yorgunluğun ve sürekli denize gidelim diyen kuzunun etkisiyle,didime gitmeye karar verdik.görümcemin evi var ve onlar bayramda gidecekler,bizde bayram öncesi gidip biraz dinlenmeye,sonrasındada bayramda son bir ayvalık yapıp sezonu kapatmaya karar verdik.bitmek bilmeyen badana  durumundan dolayı ramazan boyunca hiç iftara misafir alamayıp bol bol iftara gittiğimden.2 günde arkadaşları, görümcem ve kvleri iftara alıcam.hatta şuan zeytinyağlı barbunya pişiriyorum,tatlımı yaptım.şu iki günüde atlattıkmı...süper olacak.

işte sonrasında başlasın bize bayram...
sevgiyle kalın...

2 yorum:

emreyle hayat dedi ki...

neyse atlatmışsınız hayırlısıyla :)

keyf_i sibel dedi ki...

teşekkürler...