Çarşamba, Nisan 18

büyükbaba-doruk paşa günleri..

valla neredeyse halaylarla karşılayacaktım babamı...

babane yokken rapor almak istemiyordum açıkçası, çünkü acil durumlarda sıkıntı oluyor bazen.

o yüzden babam gelicem diyince elim ayağım dolaşmışki, pazartesi öğlen onu karşılamaya giderken,anahtar arkasında kapıyı çekip çıktım. benden önce inen eşime anahtar aldınmı dediğimde anlaşıldıki kapılarda kaldık.

neyse bir yandan çilingirci arandı, bir yandan gara gidip büyükbaba karşılandı.
allahtan çilingirci dediği saatte geldi de biz derse geç kalmaktan son anda kurtulduk.

babamın geldiği ilk iki gün hava rüzgarlıydı.o yüzden gezilerimize gayet sıkı giyinerek çıktılar(k).ancak bir sorun vardı doruk kış çocuğu olduğundan mı bilmem, hayatta güneşe bakamıyor.gözleri sulanıyor ve ağlamaya başlıyor. kesinlikle arabasında bisikletinde durmuyor.bende koca koca gözlük modasından önce aldığım küçük gözlüğümü ona takarak çözüm bulmaya çalıştım. bilmem doğru mu yaptığım?
 çarşamba günü  büyükbabayla beraber pazara diye çıktık. onlar parkta eğlendiler, bende pazarın giysi kısmına baktım. sonrada beraber pazar alışverişini yaptık..
valla başında ayrılmadı büyükbabası...

perşembe ben espark yaptım, kocamla yemekler yedim.
cumada ise benim akşam 6ya kadar dersim vardı.
2 saatte bir aradım ne yaptınız diye, sabah evdeydiler,ama sonrasında her aradığımda farklı yerdeydiler.etrafımızdaki bütün parklar gezilmiş.artık doruk kendini aşmış ve kaydıraktan yüzüstü kayar duruma gelmiş.valla inanamadım, keşke bir foto çekseydin baba dedim.aklına gelmemiş.

sonrasındada  yok dut kurusu, yok, fıstık , kinder, diye tutturan oğluşu memnun etmek için market market gezmişler.akşam annem geldi.ama  ne byükbabada, nede doruk hal kalmamıştı zar zor bir kase çorca içti ve uyudu.

asıl film sonra başladı bizde.biz hazır uyuyan doruk bulmuşken gezelim dedik eşimle...ama yok ne yapcağımızı bilemedik.yorgunda olduğumuzdan müzikli bir yere 1 saat oturduk, birer bişeyler içtik ve eve geldik erkenden.annemlerde güldüler halimize...unutmuşuz bekar takılmayı,yada yaşlanıyoruzzzzzzzz...

cumartesi piknik ve pazar hamamla biten harika bir haftasonuydu.teşekküerler babacığım...

Hiç yorum yok: